Piękne stopy przez cały rok


Stopy są częścią ciała, która wymaga szczególnej uwagi. Niestety często zapominamy o pielęgnacji stóp. O wykonaniu pedicure przypominamy sobie wiosną, kiedy robi się ciepło i chcemy założyć sandały.

Aby zapobiec wystąpieniu wielu dolegliwości należy regularnie dbać o stopy i korzystać z usług podologa.

Higiena i pielęgnacja stóp

Brak higieny i właściwej pielęgnacji stóp oraz chodzenie w niewygodnym obuwiu to główne przyczyny występowania dolegliwości takich jak odciski, modzele, wrastające paznokcie, pękające pięty, grzybica i deformacje. Każdy chce mieć ładne, zdrowe i niebolące stopy, dlatego również każdy powinien o nie dbać. Koniecznością jest codzienne mycie i dokładne wytarcie stóp. Należy także regularnie wykonywać pedicure, który polega na skróceniu paznokci, peelingu, usunięciu martwego i naskórka. Warto także nakładać na stopy kremy i maski przeznaczone do tej części ciała. Zawierają one wiele substancji mocno nawilżających (np. mocznik), dzięki czemu pięty nie będą pękać.

Specjalistyczna pomoc

Niestety, nawet przy właściwej pielęgnacji stóp mogą pojawić się problemy. Nie zawsze możemy poradzić sobie z nimi sami, dlatego w takiej sytuacji warto poszukać pomocy u podologa. Jeśli mamy problem z wrastającym paznokciem, podolog może założyć na niego klamrę ortonyksyjną lub zastosować metodę Arkady. Obie metody przynoszą dobre efekty w leczeniu tego typu schorzeń. Wizyta u podologa jest także wskazana jeśli na stopach pojawią się zaczerwienienia, skóra będzie się łuszczyć, pękać i swędzieć lub pojawi się nieprzyjemny zapach stóp. Takie objawy mogą wskazywać na zakażenie grzybiczne i niezbędna będzie profilaktyka przeciwgrzybicza wrocław. W gabinecie podologicznym można wykonać badanie mykologiczne, które pozwoli określić czy jest to grzybica. Do podologa zgłaszają się często osoby z uporczywymi i nawracającymi odciskami, modzelami i brodawkami. Zmian takich nie zaleca się usuwać samemu w domu, ponieważ aby zrobić to dobrze, trzeba posiadać wiedzę i odpowiednie urządzenia. Do usuwania odcisków, modzeli i nadmiernie zrogowaciałej skóry podolog używa frezarki.