Praca w biurze – bezpieczna?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak uniknąć kontuzji podczas pracy w biurze, zapoznaj się koniecznie
z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pracy oraz jej higieny. Poniżej przedstawiamy kilka metod, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo. Warto także zaznajomić się z urządzeniami BHP, które powinny znajdować się w każdej firmie.

Punkt pierwszy to delikatna rozgrzewka – przed przystąpieniem do pracy przy komputerze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rozgrzanie nadgarstków, ponieważ będą one przez następne godziny dość wyraźnie pracowały. Oprócz tego warto zadbać o łokcie, a co najważniejsze
o kręgosłup. Nadgarstki oraz całe ciało powinno znajdować się w cieple, jeśli w biurze jest zimno
i mięśnie będą skurczone, istnieje znacznie większe ryzyko ich przeciążenia.

Przy wykonywaniu pracy biurowej powinno się zadbać o to, aby uprawiać jakiś ogólnorozwojowy sport – bieganie, pływanie, squash. Cokolwiek, aby rozruszać wszystkie mięśnie. Powinno się również dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu jednocześnie ograniczając czas spędzany przy komputerze po pracy.

Bardzo ważny jest sprzęt, na którym pracujesz – klawiatura i myszka powinny być dobrze wyprofilowane, a monitor ustawiony w dobrych odcieniach. Zbyt jaskrawe światło będzie raziło
i męczyło oczy znacznie szybciej niż dobrze dobrane urządzenia biurowe. Niezwykle istotne jest dobre krzesło, z regulacją oparcia na odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Praca biurowa prowadzi do wielu zwyrodnień kręgosłupa właśnie przez złe przesiadywanie w pozycji bardzo niekorzystnej dla naszych pleców. O bezpieczeństwie w pracy biurowej możesz poczytać tutaj.