Czy warto stosować pastę cukrową?

zielona herbata

Czy warto stosować pastę cukrową?

Potrzebujesz tylko odrobinę czasu, chęci, dwie szklanki cukru, 100ml soku z cytryny i tyle samo wody. Co to za przepis? Przepis na całkowicie darmową metodę usuwania zbędnego owłosienia – pastę cukrową!

Odrobinę historii     

 Pasta cukrowa pochodzi z Bliskiego Wschodu. Na tych terenach jest stosowana od wieków. Z wiarą mahometan wiąże się kultura gładkiego ciała, dlatego tamtejsze kobiety nauczyły się wytwarzać w domu specjalną pastę, która ma za zadanie usunąć owłosienie z ich ciał. W przeszłości używano karmelu, obecnie stosuje się pastę cukrową z mieszankami ziół.

Wykonanie

Wykonanie pasty cukrowej jest banalnie proste. Z podanych we wstępie składników należy sporządzić pastę w następujący sposób: do garnka z gotującą wodą należy dodać sok z cytryny i cukier, następnie mieszać do rozpuszczenia. Gdy mieszanka zacznie przypominać plastelinę, należy zdjąć garnuszek z ognia. Pasta gotowa! Depilacja polega na nakładaniu małej ilości ostudzonej pasty i odrywaniu jej od skóry.

Dla kogo pasta cukrowa?

Pasta cukrowa jest bezpieczną metodą depilacji w przypadku wrażliwej oraz delikatnej skóry. W depilacji za pomocą pasty cukrowej nie przeszkadzają słabe naczynka krwionośne ani pajączki. To jej niewątpliwa zaleta.

Wśród wad pasty cukrowej wymienić można: konieczność własnej produkcji, konieczność sprzątania po przygotowaniu pasty. Do jej przygotowania potrzebny jest czas i umiejętności, ponieważ za pierwszym razem pasta może nie wyjść. Równie skuteczną metodą depilacji jest na przykład depilacja za pomocą wosku, niestety nie wszystkie kobiety są do niej przekonane. Jej przewaga nad pastą cukrową polega m.in. na szybkości zabiegu.