Trendy na wiosnę

Projektanci każdego sezonu zaskakują nas innowacyjnymi pomysłami i nietypowymi rozwiązaniami. Trendy zmieniają się bardzo szybko i nie sposób za nimi nadążyć nie przeglądając regularnie odpowiednich czasopism czy nie oglądając programów poruszających tą tematykę.

Poniżej zamieszczamy krótkie kompedium trendów na nadchodzący sezon wiosna – lato 2010, dla tych którzy nie mają czasu na regularne przeglądy prasy. Na początek moda, która leży w kręgu zainteresowań większości pań. Na wybiegach najbardziej znanych projektantów królują militaria. Elementy wojskowe, dotąd kojarzone głównie z modą zimową stanowią obowiązkowy dodatek w stroju każdej elegantki.

Możemy zdecydować się na delikatny wojskowy akcent w postaci nieśmiertelnika czy męskiego kroju marynarki, ale możemy też pójść na całość i kupić na przykład garnitur stylizowany na mundur. Wiosna to czas na szaleństwa i realizację najbardziej odważnych pomysłów. Możemy puścić wodzę własnej fantazji i zrealizować stylizacje, których do tej pory się obawiałyśmy. Zasada ta dotyczy również makijażu. Nie bójmy się żywych barw i odważnych kompozycji. Być może dzięki tego typu eksperymentom nasza uroda zyska nowy blask.

Powinniśmy też pamiętać, że dieta i fitness są zawsze w modzie. Wiosna to dobry czas na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów lub poprawienie swojej kondycji. Wystarczy zmiana nawyków żywieniowych i wzmożona aktywność fizyczna. Rezygnujemy ze słodyczy i fast foodów na rzecz warzyw, owoców i zdrowej żywności. Ćwiczenia fizyczne powinny być dostosowane do stanu naszego zdrowia i indywidualnych predyspozycji.