Turystyka w Rzeszowie

Wraz z wzrostem stolicy Podkarpacia, rośnie znaczenie Rzeszowa na mapie Polski. To już nie jest miasto rodem z lat 60-tych XX wieku. W XXI wieku Rzeszów jest przyszłościowym 200 tysięcznym miastem. Ulice są zadbane, całkowity Rzeszów jest czysty. W lecie miasto jest zielone i pełne kwiatów, a w zimie przy ozdabiają je dekoracje świąteczne, jak lampki. Rzeszów ma nowoczesne trasy, a ulice i dojazd do poszczególnych dzielnic jest bardzo prosty, wyśmienicie oznakowanie dróg.
Rzeszów jest w pełni przyszłościowym, europejskim miastem. Dobre lotnisko z możliwością lotów do wszystkich lotnisk w Polsce, jak i loty za granicę, a nawet za ocean, do Nowego Yorku.
Przez minione dziesięć lat miasto podało się olbrzymiej przemianie. Stało się miastem wielo-strukturowym, jego siłą jest zróżnicowanie. Pięćdziesiąt tysięcy studentów uczących się na kilku szkołach wyższych stawia Rzeszów w czołówce miast akademickich w Polsce. Wielkie manufaktury przemysłowe, jak WSK czy Zelmer gwarantują robotę dla tysięcy ludzi z Rzeszowa jak i jego okolic.
Siła Rzeszowa jest sektor handlowo usługowy, ongiś jego znakiem rozpoznawczym był Hotel Rzeszów, dziś go zastępuję świeżutki, szklany gmach, elegancko się prężący w środku miasta.
Rzeszów, jako stolica województwa jest dogodnie położony, co stwarza perspektywy różnorodnej bazy noclegowej. Rzeszów na trasie turystycznej w Bieszczady jest początkiem szlaku. Przez niego turyście z całej Polski muszą przejechać, jeśli pragną się udać w te dziewicze góry.
Baza noclegowa ma zasobną ofertę, zarówno dla biznesmenów w formie hoteli 3 i 4 gwiazdkowych, jak również niedrogich noclegów w hostelach dla zwyczajnych turystów. Turyści w tym mieście powinni poczuć się dość wygodnie. Rynek rzeszowski może jest niewielkich rozmiarów, za to jest bardzo rozkoszny i barwny. Duża ilość lokali gastronomicznych, proponuje dobre jedzenie w cenie, która zadowoli turystę.
Czas spędzony w Rzeszowie jak również ekspedycje w Bieszczady nie są czasem zmarnowanym. W tym mieście ludzie odwiedzający, zakochują się od pierwszego wejrzenia. Warto wizytować stolicę Podkarpacia i otumanić się, jak żwawo rozkręcają się miasta południowo-wschodniej Polski.