Nabywamy elektronarzędzia

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z funkcją udaru to sprzęt uniwersalne. Dlatego jest ono coraz częściej wykorzystywane i, mimo dość sporej ceny, dynamicznie konkuruje z tego typu urządzeniami bezudarowymi.

DV14DSL

Analizowana wiertarko-wkrętarka, oprócz schematycznego wkręcania oraz wiercenia w metalu lub drewnie, może wykonywać otwory w kamieniu, cegle czy słabym betonie. Tak więc fachowiec od montażu sufitów podwieszanych, posiadając wiertarko- wkrętarkę Hitachi, skręci konstrukcję aluminiową i wykona otwór na kołek w stropie monolitycznym, przewierci maskującą drewnianą listwę przypodłogową.

Wiertarko wkrętarka – wiertarko wkrętarki to jedna z kilku maszyn ze stajni japońskiego producenta, która posiada tzw. Multiplex Protection Circuit, czyli potrójny system asekuracji obwodów zasilających. Ogólnie rzecz biorąc, ma on chronić baterię przed przeciążeniami, zbyt dużym rozładowaniem i przeładowaniem. Elektroniczne podzespoły wkrętarki i ładowarki przedłużają żywotność akumulatorów i podnoszą jej sprawność w trakcie pracy. Sprzęt czerpie energię z 14,4-woltowej baterii Li-Ion o pojemności 3 Ah.

Hitachi DV14DSL ma przekładnię zaopatrzoną w dwa biegi, które określono tutaj Power i Save. Lokalizacja Save to tzw. tryb energooszczędny, w którym zmniejsza się maksymalną prędkość obrotową wrzeciona (do 400 min-1) oraz częstotliwość udarów (5600 min-1).

– Planując zakup elektronarzędzi musimy być pewni czego potrzebujemy nawet przy zakupie takiego narzędzia jak szlifierka kątowa – szlifierki kątowe

Ogranicza on tak jak pobór energii, jak i zużycie całej maszyny. W bardziej wymagających zadaniach należy korzystać z trybu Power (obroty do 1400 min-1, udar do 19.600 min-1). W obu uszeregowaniach prędkość i liczbę udarów można regulować elektronicznie za pomocą włącznika spustowego. Jak większość tego typu maszyn, Hitachi posiada dwa kierunki obrotów wrzeciona oraz pierścień do ustawiania momentu wkręcania (22 położenia) z pozycjami blokującymi sprzęgło do wiercenia i uruchamiającymi mechanizm udarowy. Atrybutem sprzętu z wyższej półki technologicznej jest natomiast elektryczny hamulec, który hamuje obracający się uchwyt wiertarski w sekundę po wyłączeniu zasilania. Takie atrybuty umożliwiają wiercenie w drewnie otworów o maksymalnej średnicy 36 mm, w stali i betonie – 13 mm.

Jeśli już mowa o uchwycie wiertarskim, to ten w Hitachi DV14DSL jest w wersji beznarzędziowej i jednoczęściowej, gdyż przyrząd ma blokadę wrzeciona. Wiertło lub bit zaciska się jedną ręką, pokręcając pierścieniem, bez potrzeby przytrzymywania dodatkowego pierścienia (jak to ma miejsce w rozwiązaniach dwuczęściowych).

Zrealizowane próby wykazały, że wiertarko- wkrętarka Hitachi jest dobrze wyważona. Użyto w niej wysokiej jakości materiały antypoślizgowe oraz ergonomicznie wyprofilowany uchwyt. Urządzenie ma uchwyt na baterię, na którym umieszczono włącznik oświetlenia diodowego oraz wskaźnik poziomu naładowania baterii. Można do niego przymocować także hak, na którym wiesza się na pasku nieużywaną maszynę.

W następnym artykule poświęcimy wysokiej jakości produktom takim jak gwoździe do gwoździarek – gwoździe łączone papierem

Powyższy produkt można zakupić w naszym sklepie narzędziowym enarzedzia24.pl

EKODOM SP J

ul 1 Maja 98

05-200 Wołomin

Dachy, dekarze, Wołomin – ekodom2000.com.pl