Jak wybrać pomadkę ochronną?

705_3529488

Jak wybrać pomadkę ochronną?

Jeśli skóra Twoich warg ma tendencję do pękania, powinnaś używać pomadki ochronnej. Jeśli nie lubisz sztyftów, możesz wybierać wśród różnych masełek do ust, lub poprzestać na starej, dobrej wazelinie.

Pomadki ochronne do ust

Pomadki wazelinowe, wzbogacone witaminami, składnikami aktywnymi, bezbarwne lub koloryzujące… Wybór pomadek ochronnych jest ogromny, jednak ich skuteczność bywa sprawą indywidualną. Warto przetestować różne pomadki różnych firm – to pomoże wybrać tę idealną. W Internecie można też znaleźć wiele opinii na temat różnych pomadek ochronnych.

Masełka do ust

Masełka do ust to wynalazek ostatnich lat. Coraz więcej firm kosmetycznych ma masełka w swoim asortymencie. Minusem masełek jest konieczność nakładania ich palcami. Plusów jest więcej. Możesz wybierać wśród masełek o różnych kolorach, zapachach i smakach. Masełka, tak jak pomadki, możesz nosić zawsze przy sobie. Możesz też wybrać masełko jako sposób pielęgnacji ust w domu, a na zewnątrz używać pomadki ochronnej.

A może… wazelina? Powrót do przeszłości

W większości pomadek ochronnych i masełek, głównym składnikiem jest wazelina. Podstawowe zadanie wazeliny to ochrona ust przed spierzchnięciem i pękaniem. Wypróbuj wazelinę! Jej minusem jest to, że może zostawiać na ustach białe ślady. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś używała wazeliny w domu. Gruba warstwa wazeliny, nałożona na usta na noc, może pomóc w regeneracji naskórka. Przed nałożeniem wazeliny zrób peeling cukrowy lub po prostu wymasuj usta szczoteczką do zębów.