Sport to zdrowy i modny styl życia

trening

Sport to zdrowy i modny styl życia

Sport to sie tylko wysiłek fizyczny. To także zdrowie, zdrowy styl życia i zabawa w gronie najbliższych. Dlatego powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.  Ruch na świeżym powietrzu wpływa na układ immunologiczny, układ krążenia, oddechowy i kostno-stawowy. Dlatego warto spędzać każdą wolną chwilę, na aktywnym i zdrowym spędzaniu czasu w poza domem. Nie dbajmy o samych siebie codziennie rano uprawiając jogging. Warto zachęcić do tego nasze pociechy, które także mogą dzięki takiemu trybowi życia zyskać wiele dla swojego zdrowia.

Chroń dziecko przed otyłością

 Statystyki nie kłamią, ponad połowa dzieci w Polsce jest zagrożona otyłością. Wynika to z wielu czynników. Po pierwsze, powodem jest niestety jadłospis naszych pociech. W sklepikach szkolnych zamiast zdrowych warzyw i owoców sprzedawane są np. chipsy pełne chemii, tłuszczu i soli. Jak w takim razie dbać o nasze dziecko, by nie chorowało na nadmiar cholesterolu, nie miało problemów z nadwagą i nie zachorowało na raka? Przede wszystkim dieta. Zamiast pieniędzy do szkoły dawaj kanapkę z ciemnego pieczywa pozbawioną masła, ale za to z dużą ilością warzyw. Codziennie rano wyciskaj świeży sok, który zapakujesz dziecku do plecaka a dzięki temu uchronisz je przed cukrzycą spowodowaną przez picie pełne cukru.

Ruch to zdrowie!

  Drugim powodem jest siedzący tryb życia. Dziecko siedzi w szkole po kilka godzin dziennie, następnie po powrocie do domu dalej siedzi przed monitorem komputera albo ekranem telewizora. Zadbaj o nie wyciągając je na zewnątrz swojego domu i ćwicz z nim. Jeźdź z nim na wyprawę rowerem, graj w piłkę nożną lub koszykówkę. Możesz zaszczepić w nim swoją miłość do joggingu!