Zadbaj o aktywność fizyczną dziecka

sala-zabaw-abawus

Czasy młodości

 Gdy wychodziliście w dzieciństwie na podwórko do kolegów zawsze znajdowało się coś „do roboty”. W dużym stopniu wynikało to z tego, że w domu było nudno. Grać w piłkę o wiele lepiej na podwórku, można było grać w klasy na chodniku. Zabawę w wojnę lub w partyzantkę o wiele łatwiej prowadzi się w krzakach niż pod łóżkiem. Dziś jest zupełnie odwrotnie. Dziecko siedząc przed komputerem może brać udział w wirtualnym świecie piłkarskim, może być żołnierzem pod dowództwem wielkiego generała w grze albo samemu dowodzić w trybie multiplayer. Niezwykle trudno odciągnąć dziecko od tego typu rozrywki.

Zadbaj o aktywność fizyczną dziecka

Jednym z rozwiązań jest zapewnienie dziecku takiej rozrywki, jakiej nie doświadczy przez ekranem komputera czy konsoli. Wspinaczka po skałkach jest jednym z wielu takich przykładów. Jazda na koniu może dać mnóstwo frajdy młodemu „rycerzowi” lub „bandycie”.
Pamiętaj, że najważniejszy jest ruch na świeżym powietrzu, który jak udowodnili naukowcy, wpływa zbawiennie na nasz organizm i jego pracę. Dlatego dbaj o swoje dziecko i twórz wspólne zabawy w ogrodzie, rozwijaj talenty swojej pociechy. To nie tylko wspaniała zabawa, ale też i nauka modnego i zdrowego trybu życia.

Ruch to zdrowie

Najlepszym sposobem, by przekonać go do aktywnego sposobu życia jest odpowiedni sprzęt. Nic tak nie łączy rodzica z dzieckiem, jak wspólna wyprawa rowerem w góry, czy też gra we frisbee. Nie warto oszczędzać na rodzinie i zdrowiu. Natomiast warto zapoznać się dokładniej z tematem sprzętu dla małych sportowców. Ruch to zdrowie, nie czekaj – zadbaj o swoje dziecko już dziś.