Warto zadbać o swoje zdrowie!

hantelki i jabłka

Warto zadbać o swoje zdrowie!

  Dlaczego warto dbać o zdrowy styl życia? Nie tylko, dlatego, że to modne, to przede wszystkim zdrowe. Jesteś zmęczony w ciągu dnia mimo porannej kawy i wypitego energetyka w południe? Jeśli tak, to spójrz w swoje śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego musi on stanowić podstawę zdrowego odżywania, gdyż odpowiednio przygotowane śniadanie daje nam energię na cały poranek i południe. Zrezygnuj z płatków śniadaniowych, które nie tylko niszczą Twój przewód pokarmowy przez mleko od krowy, ale też i dlatego, że głównym towarem, który w siebie ładujesz to tylko cukier! Niby płatki mają jakieś tam wartości, ale jest ich za mało w stosunku, co do potrzeb normalnego człowieka.

Zaplanowana i zbilansowana dieta kluczem do zdrowego ciała

 Co w takim razie jeść? Wszystko, bo organizm potrzebuje między innymi nabiału, węglowodanów i niestety też i cukru. Ale na szczęście cukier można ograniczać rezygnując z niego w porannej kawie czy herbacie. Jeśli już musimy go mieć w swoim jadłospisie, to cukier trzcinowy niż z biały- jest zdrowszy. Ważne są owoce i warzywa. Bo mają w sobie naturalne cukry proste, które nie są aż tak niezdrowe. Jabłko do śniadania nie tylko daje nam zdrowie, ale też cenny błonnik i poprawa nasze trawienie. Warto zastanowić się nad porannym koktajlem z truskawek, banana i jabłka z dodatkiem jogurtu naturalnego. Nie dość, że smaczne, ale też i zdrowe, a o to nam chodzi-prawda?

Zdrowie to oszczędność

Dlatego sami zacznijmy już dziś wyciskać soki z warzyw i owoców. Przepisów jest mnóstwo w sieci a efekty są pyszne i zdrowe. Jest też coś jeszcze, oszczędność. Kupne soki w sklepie kosztuję dużo. Im bardziej naturalne tym droższe, ale nie jest powiedziane, że musisz je kupować.  Kilogram jabłek kosztuje mniej więcej od dwóch do trzech złotych, kilogram bananów cztery. Arbuz-jeśli jest okazja, kosztuje za kilogram 3 złote. Kupując owoce możesz je wyciskać, dzięki czemu twój portfel będzie grubszy a ty będziesz cieszyć się większym zdrowiem.