Zdrowa dieta kluczem do bycia szczęśliwym

DAA

Dbaj o siebie!

 Chcesz być fit? To modny, a przede wszystkim zdrowy styl życia. Dlatego szybko odłóż swój laptop czy tablet i pędź do sklepu obuwniczego by kupić buty do joggingu. Ale to nie jedyny sposób by być fit. Musisz dużo ćwiczyć. Wyciskaj z siebie te zbędne kilogramy i poczuj się lepiej! Nie chcesz przecież wyglądać źle przy znajomych lub na imprezie. Dzięki przestawieniu się na taki styl życia nie tylko będziesz budzić zachwyt otoczenia, ale także będziesz się czuć o wiele lepiej, bo zdrowiej. Codzienna dawka joggingu sprawi, że będziesz z uśmiechem patrzeć przed siebie. Sport to zdrowie a zdrowie to przecież najważniejsza rzecz na świecie. Można kupić wszystko, ale nie zdrowie!

Zdrowa dieta kluczem do bycia szczęśliwym

Jednak by osiągnąć zamierzone przez siebie cele nie wystarczy tylko ćwiczyć. Ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta. Dlatego zrezygnuj z wystawnej kolacji już dziś. Wielu osobom zdrowe odżywanie kojarzy się z jedzeniem listka sałaty. Ile w tym wyobrażeniu jest stereotypu i legendy! Oczywiście z paru rzeczy musisz zrezygnować. Mniej tłustego, więcej zdrowego! Fast food-y mimo tego, że są pyszne w smaku, posiadają mnóstwo złych tłuszczów, które tylko karmią nasze kubki smakowe, ale niszczą nasze zdrowie. To krok pierwszy. Drugi to mniej cukru. Wiesz ile jest cukru w takim energetyku, który pijesz w ciągu dnia? Pół szklanki! Dodaj do tego poranną kawę, ciastko, cukierka na osłodę dnia albo kupiony sos do makaronu. Wierzysz w gazowane napoje z napisem „zero cukru”? Może tam cukru nie ma, ale za to jest mnóstwo innych chemicznych zamienników. Nie pij tego więcej!

 

Weź sprawy we własne ręce!

Dlatego wyrzuć kupne soki, które tak samo jak te gazowane napoje okłamują nas, jeśli chodzi o zawartość cukru. Można samemu wyciskać soki. To nie tylko zdrowe, ale także oszczędne. Zwykły kupny litrowy sok pomarańczowy to koszt prawie pięciu złotych. Za taką kwotę kupisz dwa kilo pomarańczy i zrobisz nie litr a dwa albo nawet i trzy litry soku! Proste? Oczywiście, że tak. Dlatego warto mieć odpowiednia wyciskarkę, która nam w tym pomoże.